KWAS MIGDAŁOWY

Kwas migdałowy jest alfa-hydroksykwasem, a jego cząsteczka jest większa od cząsteczki kwasu glikolowego, przez co może być stosowany nawet przy bardzo wrażliwej cerze. Naturalne źródła kwasu migdałowego to morele, wiśnie i gorzkie migdały.

W reakcji ze skórą wywołuje typowy dla alfa-hydroksykwasów efekt metaboliczny. Rozluźnia połączenia między komórkami warstwy rogowej a cementem międzykomórkowym przez co ułatwia usuwanie obumarłych komórek. Jego zastosowanie bardzo często poprzedza aplikacje substancji aktywnych gdyż bardzo dobrze nasila ich przenikanie do głębszych warstw naskórka. W kontakcie ze skórą daje słabe odczucie pieczenia czy swędzenia i jest dobrze tolerowany przez pacjentów.

Wskazania:

Złuszczanie kwasem migdałowym jest polecane zwłaszcza przy cerach problematycznych: wrażliwej, naczynkowej, mieszanej oraz trądzikowej. Jest też bardzo dobry do cery dojrzałej. Kwas migdałowy łączy bowiem łagodne działanie ze skutecznością. Po zabiegach kwasem migdałowym poprawia się stan skóry wrażliwej, która przestaje reagować tak burzliwie na czynniki zewnętrzne. Przy cerze trądzikowej zmniejsza się łojotok i zasuszają zmiany. Skóra dojrzała robi się jaśniejsza, bardziej napięta i lepiej nawilżona. Cera każdego rodzaju jest wyraźnie wygładzona i rozjaśniona. Peeling kwasem migdałowym jest skuteczny także przy likwidowaniu płytkich przebarwień, np. po zmianach trądzikowych lub opalaniu (pod warunkiem, że nie są to przebarwienia hormonalne).

Przeciwwskazania:

Przeciwwskazania do stosowania tego kwasu są podobne jak w przypadku innych kwasów. Należą do nich opryszczka, nasilone procesy zapalne w organizmie, nowotwory skórne, okres ciąży i laktacji, atopowe zapalenie skóry, oraz łuszczyca. Peelingu z użyciem kwasu migdałowego nie wykonamy również w przypadku świeżych blizn, kuracji za pomocą izotretyoniny, zabiegów fotoleczniczych i ingerencji chirurgicznej w obrębie twarzy, do sześciu miesięcy wstecz.

Scroll to top